Trwa ładowanie proszę czekać ...

Pierzga – odżywczy eliksir

8 października 2017

Zastosowanie pierzgi w lecznictwie

To składnik, który wykazuje silne działanie wzmacniające i regenerujące w czasie rekonwalescencji po przebytych zabiegach operacyjnych czy w stanach pozawałowych a także w spadku odporności czy stanach chronicznego zmęczenia bądź w niedoborach witamin i składników mineralnych. Zapobiegawczo i leczniczo stosuje się ją w anemii. Pierzga wzmacnia układ nerwowy w stanach depresyjnych i przy zmęczeniu psychicznym oraz przy intensywnym wysiłku umysłowym. Regulować będzie działanie układu nerwowego. Może korzystnie wpływać na walkę z wrzodami czy przy obstrukcji bądź biegunce.

Skład chemiczny pierzgi jest bardzo szeroki i bogaty dzięki czemu będzie wspaniałym pokarmem odżywczym, regulatorem działania organów ustroju, katalizatorem i stymulatorem dla gruczołów dokrewnych. Przyspieszać będzie odbudowę tkanek organizmu. Zapobiega powstaniu różnych schorzeń. Może mieć silne działanie przeciwbakteryjne oraz niweluje skutki uboczne po kuracjach antybiotykami. Można powiedzieć, że pierzga będzie zapobiegać brakom jakie pojawiają się w organizmie, które mogą być wynikiem złego odżywiania.

Jakie zastosowanie w kosmetyce

Dzięki temu, że jest tam wysoka zawartość kwasu mlekowego będzie można oczekiwać, że pierzga reguluje odnowę komórek skóry, przez usunięcie zrogowaciałych komórek, dzięki czemu poprawia się struktura oraz koloryt skóry. Zwiększa się także skuteczność działania innych preparatów. Skóra przygotowana kwasami lepiej będzie absorbować składniki aktywne, które zawarte są w kremach, stymuluje produkcje ceramidów w skórze dzięki temu uszczelnia bariery lipidowe naskórka, zmniejsza utratę wody ze skóry i sprzyja lepszemu nawilżeniu.

Odżywiona skóra

Kwas mlekowy będzie wpływał na produkcję kolagenu i dzięki temu zwiększa się grubość skóry właściwej. Podnosić się będzie również poziom związków, które chłoną wodę i sprawiają, że cała skóra jest dobrze nawilżona. Będzie gwarantować wygładzenie zmarszczek powierzchniowych wpłynie na lepszą elastyczność i jędrność skóry, odblokowuje pory, działa antybakteryjnie dzięki temu chroni przed pojawieniem się ognisk zapalnych a więc wszelkiego rodzaju wyprysków czy zaskórników.

Jak otrzymać pierzgę w domu?

Jeśli chcemy w domu uzyskać pierzgę powinniśmy do około 0,7 litra miodu dodać 5 kapsułek, w których będą żywe kultury bakteryjne. Bakterie znajdujące się w takich preparatach będą tworzyć kwas mlekowy, który do powstania pierzgi będzie konieczny. Potem wszystko będzie trzeba wszystko dokładnie wymieszać. Wsypujemy kilogram pyłku kwiatowo pszczelego. Wszystko następnie znów mieszamy. Mieszankę trzeba umieścić w słoikach, które będą myte gorącą wodą, tak by mieszanina wypełniła słoik pod zamknięcie. Słoiki odstawiamy w ciemne miejsce i po około 2-3 dniach mamy gotową pierzgę.