Trwa ładowanie proszę czekać ...

DZIAŁANIE LECZNICZE PYŁKU PSZCZELEGO CZ I

12 października 2017

Leczenie zaburzeń przemiany lipidowej

Badania potwierdziły, że w surowicy krwi ludzi, którzy są chorzy przyjmowanie pyłku pszczelego sprawi, że mniejszy będzie poziom substancji lipidowych. Dodatkowo u ludzi, którzy przyjmują pyłek kwiatowy stwierdzona została mniejsza zdolność zlepiania się płytek krwi, dzięki temu wykazuje się działanie przeciwmiażdżycowe, które zabezpiecza przed chorobą niedokrwienną serca i udarami mózgu. Wykazuje więc silne działanie na nasz organizm i stan naczyń krwionośnych.

Pyłek kwiatowy stosowany u chorych z hiperlipidemią oraz miażdżycą zmniejszał od 20 do 30% poziom lipidów oraz cholesterolu a także o około 30% zmniejszył zlepianie się płytek krwi. U osób chorych na stwardnienie miażdżycowe tętnic z zaawansowaną krótkowzrocznością oraz zanikiem nerwu wzrokowego stwierdzono pod wpływem pyłku mniejszy poziom cholesterolu w surowicy krwi oraz polepszenie wzroku. Pyłek i uzyskiwanie z niego wyciągi rozpuszczalne w tłuszczach stosuje się w stanach pozawałowych a także w zaburzeniach krążenia obwodowego.

CHOROBY WĄTROBY

Pyłek jest polecany dla osób, które mają ostre i przewlekłe stany zapalne wątroby, zastoinowe schorzenia wątroby a także toksyczne oraz pourazowe uszkodzenia tego narządu. W przewlekłym stanie choroby wątroby aż u 45 na 49 osób udało się zauważyć znaczącą poprawę po tym jak zaczęli przyjmować pyłek pszczeli. Pyłek normalizował przemiany lipidowo białkowe, co objawiało się obniżeniem w surowicy krwi poziomu enzymów wątrobowych.

Moc lecznicza pyłku pszczelego

Zauważyć trzeba również działanie odtruwające pyłku oraz pierzgi w przypadku chorób zawodowych, zatrucia metalami ciężkimi, pyłami, gazami przemysłowymi i lekami dla przykładu preparatami przeciwreumatycznymi, przeciwzapalnymi, sterydami czy antybiotykami. W początkowym stadium nowotworu poprawę można było zauważyć mniej więcej u 15% przypadków, jeśli jednak pyłek podawany był razem z produktami chemii terapeutycznej udało się wyraźne efekty uzyskać mniej więcej u 90% osób.

Dodatkowo pyłek kwiatowy usprawnia opróżnianie pęcherza moczowego oraz wpływa na rozkurczenie mięśni gładkich cewki moczowej, co uzasadnia jego stosowania zarówno w zapaleniu jak i przy łagodnym przeroście gruczołu krokowego. W wielu przypadkach przyjmowanie pyłku pszczelego to istotna szansa na to, by skutecznie walczyć z problemami, które mogą w poważny sposób wpływać na zdrowie. Dlatego warto się zdecydować na jego wprowadzenie i cieszyć możliwościami jakie będzie w stanie nam zagwarantować dla naszego zdrowia.

W początkowym stadium nowotworu tego narządu poprawę odnotowano w 15% przypadków, jeśli jednak pyłek kwiatowy podawano wraz z chemioterapeutykami, to liczba osób, u których stwierdzono wyraźne efekty terapeutyczne, była wyższa od 90%.

Ponadto pyłek kwiatowy usprawnia opróżnianie pęcherza moczowego i rozkurcza mięśnie gładkie cewki moczowej, co jeszcze bardziej uzasadnia jego stosowanie, zarówno w zapaleniu, jak i łagodnym przeroście gruczołu krokowego.