Trwa ładowanie proszę czekać ...

Pierzga – odżywczy eliksir życia

2 listopada 2017

Jak powstaje pierzga

Pierzga to pyłek kwiatowy, który przyniesiony jest do ula, złożony i ubity przez pszczoły w komórkach plastrów. W trakcie składania pyłek będzie rozdrobniony, zwilżony śliną przez pszczoły i miodem. W tak gromadzonym pyłku w warunkach ulowych przebiegać będzie proces fermentacji mlekowej. Konserwować będzie go kwas mlekowy a dodatkowo pszczoły na zimę zalewają komórki z pierzgą miodem, dzięki czemu nie będzie ulegać zepsuciu.

Pierzga zawiera

Przede wszystkim w składzie jest duża ilość białka, cukru, kwasu mlekowego oraz witamin: A, B1, B2, B12, C, PP, E, D, K , H; makroelementy: P, S, Cl, K, Ca, Na; mikroelementy: Mg, Fe, Cu, Zn, Co, Mo, Se, Cr, Ni, Si; enzymy: inwertaza, kataliza, pepsyna, trypsyna, lipaza, laktaza.

Pierzga a pyłek pszczeli

Od pyłku kwiatowego pierzga różni się nieznacznie składem chemicznym. Pierzga będzie bogatsza od pyłku o dodane przez pszczoły enzymy, miód, inhibiny, kwasy organiczne, witaminy B, E, K. Wartość pierzgi dla celów spożywczych, leczniczych, profilaktycznych.

Pierzga może być stosowana jako naturalny lek, ma lepszy skład i działanie niż pyłek kwiatowy, dlatego stosowana już w małych dawkach świetnie się sprawdzi i będzie skuteczna.

Energia do życia

Wpływ pierzgi na zdrowie

Pierzga tak jak pyłek poprawia metabolizm, działa ogólnie wzmacniająco oraz tonizująco. Wpływa korzystnie na procesy zachodzące w korze mózgowej, doprowadzając do równowagi psychicznej naszego organizmu, przez co mamy lepsze samopoczucie oraz lepszy sen i sprawność fizyczną oraz umysłową zdolność do pracy. Usprawni się także wydzielanie gruczołów przewodu pokarmowego, zwiększy się wydzielanie żółci przez woreczek i enzymów trawiennych przez trzustkę.

Ma także silne działanie przeciwmiażdżycowe, kardiotoniczne i spazmolityczne pierzgi oraz pyłku w układzie sercowo naczyniowym. Ze względu na obecność związków lipidowych. Związki flawonoidów i witaminy zawarte w dwóch produktach pszczelich powodują, że będzie można liczyć na wzmocnienie ścian włosowatych naczyń krwionośnych czyniąc je bardziej elastycznymi i mniej przepuszczalnymi a dzięki temu likwiduje się obrzęki nóg. Pierzga tak jak pyłek zabija drobnoustroje, działa przeciwzapalnie, powoduje odnowę komórek i tkanek ludzkiego organizmu, powoduje zwiększenie ilości czerwonych krwinek w szpiku kostnym.

Pierzga to prawdziwy skarb natury, który wykazuje szerokie działanie na ludzki organizm i na pewno warto ją wykorzystać. Można ją między innymi stosować profilaktycznie jako skuteczny sposób na szybkie wzmocnienie organizmu w skuteczny sposób.