Trwa ładowanie proszę czekać ...

Pierzga – właściwości

17 października 2017

Pierzga pszczela ma szereg cennych właściwości prozdrowotnych, które wynikają z bogatej zawartości cennych składników odżywczych, będzie można wypełnić sobie braki składników odżywczych mikro i makroelementów. Pierzga może być dobrym elementem, który będzie wspomagał terapię osób niedożywionych, ponieważ w składzie znajdują się łatwo przyswajalne aminokwasy oraz peptydy.

Ich ilość nie będzie wysoka biorąc pod uwagę porcję produktu, ale skład aminokwasowy jest niezwykły. Pierzga będzie pozytywnie wpływać na procesy trawienne w organizmie, ma liczne enzymy. Będzie to wspomożenie dla naszego organizmu w trakcie przeziębienia, co wynika z zawartości witaminy C a także dzięki łatwo przyswajalnym węglowodanom.

Wzmocnienie włosów skóry i paznokci

Korzystnie będzie działać również na stan skóry, włosów czy paznokci, wzmacniają i wygładzają powierzchnię, gdyż mamy tam pierwiastki budujące jak siarka, krzem a także witamina H a więc biotynę. Wzmacnia naczynia krwionośne, serce, zapobiega nadciśnieniu tętniczemu krwi dostarczając bardzo ważnych składników a więc potas magnez, pierwiastki obniżające ciśnienie krwi. Pierzga to idealny produkt przeznaczony dla osób, które mają problem z układem nerwowym.

Sposób na odstresowanie

Zmniejsza stres

Stosować można ją jako element wzmacniający u osób, które są podatne na stres, zaburzenia koncentracji, również dla osób z depresją, a dobroczynne działanie przypisać można również witaminom z grupy B. Pierzga będzie wzmacniać oczy, wzrok, ostrość widzenia, co wynika z zawartości witaminy A. Działanie antybakteryjne również będzie bardzo silne.

Wspomaga pracę układu pokarmowego

W procesie tworzenia pierzgi powstawać będzie kwas mlekowy, który działa korzystnie na układ pokarmowy, gdyż znajdujące się tam bakterie probiotyczne sprzyjają rozwojowi naszego zdrowia i dobrych szczepów bakterii w jelicie cienkim i grubym. To ważne, gdyż zachowana równowaga miedzy symbiotycznymi i gnilnymi bakteriami sprawia, że będzie można zapewnić sobie regularność wypróżnień, jelita będą pracować w odpowiedni sposób, nie będzie się trzeba obawiać o to, że będą się pojawiać wzdęcia czy nieprzyjemne uczucie w nadbrzuszu. Dodatkowo jeśli będzie korzystna mikroflora jelit będą tworzyć się witaminy K oraz B2.