Trwa ładowanie proszę czekać ...

Energia z miodem

5 maja 2021

Dzień dobry pszczółki! Jak się macie? Mieliśmy bardzo intensywny tydzień od Dragon's Den, dzięki za wszystkie komentarze na temat naszych, erm, kolorowych kombinezonów pszczelarskich! (Jeśli przegapiliście, to jest on nadal dostępny na BBC iPlayer Series 14, odcinek 12!). Wczoraj postanowiliśmy zrobić sobie przerwę od The Hive i uciec na rowerach. Nie ma to jak trochę świeżego powietrza dla oczyszczenia głowy! Z miodową owsianką, która dodała nam energii i kilkoma Just Bees w naszych klatkach z butelkami, zaczęliśmy się zastanawiać nad tym, jak wspaniałym naturalnym źródłem energii jest miód, w rzeczywistości wielu sportowców przysięga na niego w swoich programach fitness! Ale dlaczego? Blogerka Bee poszperała trochę, aby poznać sekrety tego złotego źródła energii...

Powiedz mi, dlaczego miód jest świetny do ćwiczeń!

Nauka:

Wszyscy wiemy, że kiedy ćwiczysz, stajesz się zmęczony. Nic nowego. Dzieje się tak dlatego, że Twój organizm wyczerpuje zapasy węglowodanów (energii), obniżając poziom glukozy (cukru) we krwi. Dlatego tak ważne jest, abyś zatankował przed ćwiczeniami, a także uzupełnił zapasy w trakcie i po treningu. Możesz to zrobić na wiele sposobów, od węglowodanów złożonych, które uwalniają energię naprawdę powoli, po 100% glukozę, która jest natychmiastowym zastrzykiem energii.

Miód jest świetnym wyborem na uzupełnienie energii, ponieważ (1) jest całkowicie naturalny (produkowany przez pszczoły!) - więc zawiera również pewne składniki odżywcze i (2) miód ma niższy indeks glikemiczny (IG) niż standardowy cukier, co oznacza, że energia jest uwalniana wolniej i unikasz skoków cukru we krwi. Rodzice często mówią nam, że wolą podawać dzieciom miód właśnie z tego powodu - ponieważ dzięki temu nie odbijają się od ścian!!!

Istnieją badania, które pokazują, że miód (w porównaniu z cukrem) może pomóc zarówno w szybkości, jak i wytrzymałości, a sportowcy tacy jak Chris Hoy i Novak Djokovic podają miód jako część swojego reżimu treningowego. Podobno Rzymianie pili nawet dzbanki tego napoju przed bitwą!!! ...Niestety Novak i Juliusz Cezar byli zbyt zajęci, aby to skomentować, ale znaleźliśmy 2 interesujące (i niezwykle inspirujące) starty sportowe i miłośników miodu, aby zrobić profil zamiast nich...

Rekord świata w prędkości na 14 mil (kategoria wiekowa ponad 105 lat!!!)

miód

Robert Marchand jest 105-letnim cudem kolarskim (tak powiedzieliśmy 105 pszczół!!!). W styczniu 2017 roku pobił swój własny rekord (ustanowiony w 2014 roku w kategorii over-100s), pokonując na rowerze 14 mil w ciągu jednej godziny!

Więc jak Robert utrzymuje się w formie? Robert twierdzi, że jest prostym człowiekiem. Nie pali, pije tylko sporadycznie lampkę wina, dużo śpi, korzysta z regularnych ćwiczeń i spożywa dużo owoców i warzyw. Co ważne, sekret treningowy Roberta: "Z dopingiem mógłbym jeździć szybciej", żartował Marchand. "Ale nie ma żadnego dopingu. W moim bidonie mam tu tylko wodę z odrobiną miodu".

Jest jeszcze dla nas nadzieja, pszczółki!Brytyjski rekordzista prędkości lądowej na rowerze

W 2016 roku Ken Buckley, jako część projektu Arion2 Uniwersytetu w Liverpoolu, stał się brytyjskim rekordzistą prędkości lądowej dla pojazdów napędzanych przez człowieka, jadąc na rowerze z prędkością whopping 76,59 mph! Tak, to tylko siła nóg!

Tylko Bee sponsorował Kena podczas jego rekordowego wyścigu. W naszym wywiadzie z nim, ujawnił, że regularnie używa miodu (zamiast rafinowanych cukrów) i że jego tata też jest pszczelarzem! "Miód jest o wiele zdrowszy, ponieważ jest całkowicie naturalny... Robię smoothie regeneracyjne z truskawkami i miodem, które piję po treningu".

Powyżej znajduje się zdjęcie Kena przed wyścigiem - podobno jego ulubionym napojem jest Apple & Ginger Just Bee! Możesz dowiedzieć się więcej o Kenie na naszym blogu

OK, więc mamy nadzieję, że przekonaliśmy Cię, że miód jest świetnym naturalnym źródłem energii! Oto kilka z naszych ulubionych sposobów na spożywanie miodu do ćwiczeń:

  • Woda z miodem Just Bee (oczywiście!) Saszetki z miodem = naturalny żel sportowy (idealny do jazdy na rowerze lub biegania) Owsianka z miodem (zobacz przepisy tutaj) Koktajle proteinowe przed/po treningu słodzone miodem Batoniki owsiane z miodem i bananem zrobione z miodem (zobacz przepisy tutaj)

Dowiedz się więcej na https://rankingekokosmetykow.pl/.