Trwa ładowanie proszę czekać ...

DZIAŁANIE LECZNICZE PYŁKU PSZCZELEGO CZ II

24 listopada 2017

Leczenie niedokrwistości

Pyłek kwiatowy będzie z dobrym skutkiem stosowany w leczeniu niedokrwistości przy niedoborach żelaza. Liczba osób, które są chore i reagują na leczenie tym produktem to ponad 75%. W wyniku terapii stwierdza się wzrost hemoglobiny, liczby czerwonych krwinek oraz poziomu żelaza. Dobre efekty można będzie uzyskać i u dzieci i u dorosłych.

Choroby przewodu pokarmowego

Badania jakie były prowadzone pozwoliły dowieść, że pyłek kwiatowy będzie działał skutecznie w leczeniu choroby wrzodowej dwunastnicy. Po kilku tygodniach terapii stwierdzono, że zabliźniają się wrzody dwunastnicy. Podobny efekt będzie można uzyskiwać u osób, które są leczone chemioterapeutykami.

Dobre rezultaty otrzymać można także w czasie leczenia wrzodów dwunastnicy, które mają charakter krwawiący. Krwotoki ustępowały po około 3-4 dniach kuracji, gdy przy leczeniu tradycyjnym było to około 10 dni.

Zaburzenia w odżywianiu

Właściwości odżywcze pyłku oraz procesy regulujące przemiany materii wykorzystywane są w braku apetytu u dzieci przy opóźnionym rozwoju czy niedożywieniu u dzieci oraz dorosłych. Dodatkowo wskazane jest także podawanie pyłku kwiatowego w trakcie rekonwalescencji po tym jak przeszło się operacje chirurgiczne u osób wykonujących ciężką pracę fizyczną oraz umysłową. Codzienne przyjmowanie produktów między innymi u alpinistów sprawiało, że poprawiała się ich ogólna kondycja czy wydolność organizmu.

Leczenie pyłkiem

Systematyczne przyjmowanie pyłku pozwalało na szybsze leczenie chorób zakaźnych, górnych dróg oddechowych. W przebiegu ciężkich i wyniszczających chorób jak między innymi białaczka można oczekiwać, że pyłek będzie działał jako środek immunostymulujący, który podniesie odporność organizmu.

Schorzenia nerwowe i psychiczne

Pyłek kwiatowy jest stosowany jako środek wzmacniający w leczeniu depresji. Podawany z preparatami antydepresyjnymi pozwoli obniżyć dawki i uzyskać poprawę w krótkim okresie czasu. Pyłek ze względu na swoje właściwości odżywcze, tonizujące i polepszające ukrwienie tkanki nerwowej pozwala podnieść sprawność umysłową, a także wzmocnić układ nerwowy, który może być osłabiony na skutek stresu czy przepracowania. Dlatego pyłek sprawdzi się w leczeniu stanów przemęczenia fizycznego. Dobre efekty można uzyskać w depresjach, które są spowodowane obniżeniem energii życiowej szczególnie w przypadku osób starszych.

Dodatkowo również pyłek sprawdza się jako środek wspomagający w okresie wczesnego starzenia się a także jako środek w stanach nerwicowych u osób starszych. Będzie się również świetnie sprawdzał jako propozycja wsparcia w trakcie leczenia problemów z dną moczanową czy tez w przypadku stanów zapalnych nerek.