Trwa ładowanie proszę czekać ...

Miód w kosmetyce

15 listopada 2017

Miód w kosmetyce stosowany jest od bardzo dawna

To składnik, który naturalne nawilża skórę, maseczki, okłady z miodem, kąpiele, pielęgnacje włosów. To wszystko stanie się możliwe, jeśli będziemy chcieli wykorzystywać miód.

Miód w kosmetyce

Przez stulecia piękne kobiety dla podtrzymania młodości i pięknej skóry korzystały z kosmetyków zawierających miód. Kleopatra kąpała się w oślim mleku i miodzie. Gdy powstawały pierwsze fabryki kosmetyków w wieku XIX miód stawał się ważnym składnikiem. Współcześnie działające wytwórnie kosmetyków właśnie wracają do dawnych receptur i coraz częściej chcą stosować miód w swoich wyrobach. Ostatnie badania potwierdzają silne działanie antybiotyczne miodu.

Naturalnie nawilża skórę

Zdolność skóry do utrzymania odpowiedniej wilgotności to warunek elastyczności skóry miękkości i gładkości. Z upływem czasu, gdy skora będzie wystawiona na działanie niekorzystnego środowiska, różnych środków chemicznych, nawet tych do delikatnej skóry, w tym dzieci. Miód to naturalny środek pomagający w nawilżeniu i utrzymaniu odpowiedniej wilgotności skóry. Stąd będzie to naturalny składnik wszystkich kosmetyków, nawet tych do skóry delikatnej, szczególnie dla dzieci.

Kosmetyki z miodem

Maseczki, okłady z miodem

Do jednego żółtka dodajemy łyżeczkę miodu oraz łyżeczkę mąki owsianej. Po utarciu uzyskujemy maseczkę oczyszczającą skórę, stosować można ją kilka razy dziennie. Wymieszać można trzy łyżki miodu z trzema łyżkami śmietany i dwoma żółtkami. Można wykonać maseczkę dla suchej cery przez utarcie żółtka z łyżeczką miodu z łyżeczką gliceryny. Uzyskaną maseczkę stosujemy na twarz, szyję na około kwadrans. Zmiękcza i oczyszcza skórę.

Kąpiele z miodem

Do wanny z wodą o temperaturze około 37 stopni dodajemy 100 gram miodu. Kąpiel będzie zalecana dla chorych i wyczerpanych osób. Po kąpieli bierze się prysznic. Można też rozpuścić w ciepłej wodzie 350 gram soli i w jednym litrze mleka 350 gram miodu, potem wszystko wlać do kąpieli. Taka kąpiel będzie odprężająca, odżywiająca, uelastycznia skórę.

Pielęgnacja włosów

Rozjaśnić można włosy przez dodanie do litra ciepłej wody łyżkę miodu, wszystko wymieszać. W przypadku włosów Można w przypadku jasnych włosów dodać tam również sok z jednej cytryny. Po umyciu włosów szamponem następnie będzie trzeba przepłukać je takim właśnie preparatem dokładnie wymieszanym. Przygotować sobie można również miodową odżywkę na włosy mieszając miód z oliwą z oliwek. Taką mieszankę nakłada się na głowę na około pół godziny i po tym czasie będzie trzeba normalnie umyć je szamponem.